W 2011 roku w głowach ludzi związanych ze sportem w Niepołomicach zrodził się pomysł o utworzeniu szkółki piłkarskiej dla najmłodszych adeptów. Panowie Wiesław Bobowski (ówczesny dyrektor Szkoły Podstawowej w Niepołomicach), Roman Koroza (dyrektor sportowy MKS Puszcza Niepołomice), Łukasz Górka (młody i ambitny trener oraz animator obiektu Orlik w Niepołomicach) przy współpracy z doświadczonymi trenerami Markiem Dragoszem oraz Tomaszem Wójcikiem, którzy wtedy związani byli z krakowskim "podwórkiem" piłkarskim utworzyli Uczniowski Klub Sportowy Kazimierz - Niepołomicką Szkołę Futbolu.

W pierwszym półroczu istnienia w klubie trenowało około 40 zawodników w wieku 5-10 lat. Dla porównania obecnie w regularnych zajęciach treningowych w ośmiu grupach szkoleniowych trenuje blisko 170 dzieci (stan na marzec 2017) w tym samym przedziale wiekowym. O ich piłkarski rozwój dba sześciu trenerów z odpowiednimi kwalifikacjami.

Szkółka dysponuje profesjonalnym sprzętem sportowym, odpowiednim dla wieku poszczególnych zawodników. Poza regularnymi treningami zawodnicy biorą udział w zajęciach indywidualnych, bramkarze korzystają z pomocy trenera o specjalizacji bramkarskiej. W okresach ferii zimowych oraz wakacji letnich są dla zainteresowanych organizowane wyjazdy na obozy oraz półkolonie piłkarskie.

Dzięki podpisanej umowie o współpracy z MKS Puszcza Niepołomice zapewniamy naszym wychowankom ciągłość szkolenia w grupach młodzieżowych lokalnej drużyny grającej na szczeblu centralnym. Głównym celem szkoleniowym jest wychowanie zawodników, którzy w realny sposób walczyć będą o miejsce w drużynie juniorów starszych oraz seniorów. W misji szkolenia głównymi podpunktami są również: propagowanie zdrowego stylu życia, mobilizacja dzieci do aktywności fizycznej, wcielanie zasad fair-play.

Treningi prowadzone są według programu szkoleniowego stworzonego na potrzeby szkółki w oparciu o najlepsze publikacje sportowe jakie są dostępne na rynku. Metodologia treningowa zaczerpnięta została z Narodowego Modelu Gry, Akademii Młodych Orłów oraz systemu Coerver Coaching.

Jako szkółka nie prowadzimy selekcji dzieci przyjmowanych do poszczególnych grup treningowych. Jedynym ograniczeniem jest liczba miejsc, która jest ograniczona.

Więcej informacji w zakładce "Kontakt"